Muďoul1 trojlaločný neboli papau (Asimina2 triloba Adans. L.) jest nižší strom, řidčeji keř, mající střídavé, řapíkaté, opak vejčité, celokrajné listy a sličné, nelibě páchnoucí květy, které vyrůstají jednotlivě po stranách větví z paždí loňských, opadalých listů.
Složení květů jest takové: 3dílný kalich, 6 žlutavě zelených nebo hnědě nachových plátků korunních a to 3 vnější veliké, 3 vnitřní asi o polovici kratší, větší počet hustě směstnaných přisedlých tyčinek, z nichž některé bývají často přeměněny v korunní plátky, a několik svrchních semeníků, ze kterých dozrávají v plod nejčastěji 2-3, někdy také jen jeden.
Plody jsou podlouhlé, šťavnaté, posléze žluté bobule vícesemenné, velikosti slepičích až husích vajec. Dužnina jejich má chuť mdle nasládlou, semena však jsou jedovatá a působí dávení.
Muďoul trojlaločný jest domovem v jižních a východních státech Sev. Ameriky, kde ovoce jeho a ovoce ještě několika jiných druhů domorodci pojídají. Kůry, nelibě páchnoucích listův a jedovatých semen bylo užíváno druhdy jako léků.
1Slovo utvořené Preslem vzhledem k plodům, které připomínají veliké hlízy nějakého vstavače, jejž lid místy nazývá mouďata.
2Jméno to utvořil Adanson dle franc. assinier, jak tento strom zovou francouzští osadníci v Kanadě. Jinak znám jest též pod domorodým jménem papau.