• Pokud chcete přidat příspěvek, vyberte kategorii a po té ťukněte na "Nové téma".
  • A jestliže máte v úmyslu častěji diskutovat na tomto webu, doporučujeme vám zaregistrovat se. Nebudete muset potom během diskuzí zadávat své jméno a e-mail a po několika příspěvcích ani opisovat bezpečnostní kód. Navíc volitelně můžete dostávat e-mailová upozornění, když někdo přidá příspěvek do tématu, které vás zajímá.

Odpověď: Co to je za rostlinu?

Poznámka: Posíláte zprávu jako "Host", nelze ji upravit nebo odstranit
Prosím Přihlásit se nebo Registrovat Chcete-li tento krok přeskočit.

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy na stránkách zobrazená.
X

Historie tématu: Co to je za rostlinu?

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)

  • Tomáš
  • Avatar uživatele
19. bře 2017 21:25

Už jsem to našel. Bude to beztrnná ostružina Oregon Thornles. Pan Zavadil mě přivedl na stopu. Díky.

  • Tomáš
  • Avatar uživatele
18. bře 2017 21:47

Ještě jedno foto - detail.

Přílohy:

  • Tomáš
  • Avatar uživatele
18. bře 2017 21:33

Ostny lupou na čepeli ani řapiku nevidím, jen chloupky. Tvarově to ten ostružiník ale připomíná. Javor to asi nebude, ten má list jednoduchý dlanitosečný.

  • Vojtěch Zavadil
  • Avatar uživatele Vojtěch Zavadil
18. bře 2017 21:13

Nejvíc mi to připomíná ostružiník dřípený (Rubus laciniatus), ten je ale silně ostnitý (i na listech). Mělo nebo má to nějaké ostny? Některé kultivary asijských javorů mají listy víceméně složené (např. Acer palmatum 'Dissectum'), na žádný mi to ale nesedí.

  • Tomáš
  • Avatar uživatele
18. bře 2017 20:11

Bude to asi dřevina, složený peticetny list? Myslel jsem nějaký druh javoru, javory mají ale list jednoduchý.

  • Tomáš
  • Avatar uživatele
18. bře 2017 20:01

Vzorek pořízen na podzim v lesoparku Vodranty v Čáslavi

  • Vojtěch Zavadil
  • Avatar uživatele Vojtěch Zavadil
18. bře 2017 19:57

Odkud to pochází?

  • Tomas
  • Avatar uživatele
18. bře 2017 19:52

Zdravím, nevěděli byste někdo, co je to, za rostlinu? Mám pouze foto listu. Děkuji.

Přílohy:

Powered by Kunena fórum