• Pokud chcete přidat příspěvek, vyberte kategorii a po té ťukněte na "Nové téma".
  • A jestliže máte v úmyslu častěji diskutovat na tomto webu, doporučujeme vám zaregistrovat se. Nebudete muset potom během diskuzí zadávat své jméno a e-mail a po několika příspěvcích ani opisovat bezpečnostní kód. Navíc volitelně můžete dostávat e-mailová upozornění, když někdo přidá příspěvek do tématu, které vás zajímá.

Odpověď: Identifikace

Poznámka: Posíláte zprávu jako "Host", nelze ji upravit nebo odstranit
Prosím Přihlásit se nebo Registrovat Chcete-li tento krok přeskočit.

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy na stránkách zobrazená.
X

Historie tématu: Identifikace

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)

  • Vojtěch Zavadil
  • Avatar uživatele Vojtěch Zavadil
09. zář 2016 13:04

Dobrý den,
jedná se nade vší pochybnost o ibišek. Prošel jsem zběžně čínské a indické druhy, žádný podobný mezi nimi není. Jedná se s největší pravděpodobností o kulturní kultivar či hybrid. Podobné květy má např. kultivar ibišku čínského H. rosa-sinensis ˇWhite Wings' (pomohl google), různých kultivarů ibišků je ale nepřeberné množství. Každopádně je to velmi pohledný "plevel".

  • Kurt
  • Avatar uživatele
07. zář 2016 09:41

Zdravím,před několika dny mi jeden z neznámých plevelů vykvetl.

Přílohy:

  • Vojtěch Zavadil
  • Avatar uživatele Vojtěch Zavadil
30. čvn 2016 19:09

Dobrý den, mohu se zeptat co je to za pozoruhodný obchod, případně požádat o jeho webovou adresu? Jeho sortiment by mohl poskytnout nějaké vodítko. Dokud rostliny nevykvetou tak je případná determinace spíše jen v rovině dohadů, možností je příliš mnoho. Rostlina vlevo nahoře je z čeledi bobovitých, nejspíš podčeleď citlivkové (Mimosoideae). Velmi podobné listy mají např. některé druhy akácií. Něco víc by napověděl charakter trnů, pokud to vůbec nějaké má. Rostlina vlevo dole je pro mne v tomto stavu neurčitelná, připadá mi to jako něco z hvězdnicovitých. Z rostliny vpravo se asi vyklube nějaký ibišek nebo jiná podobná slézovitá. Chtělo by to alespoň fotku semen. Dejte sem fotografie až to pokvete. Vojtěch Zavadil

  • Kurt
  • Avatar uživatele
30. čvn 2016 14:42

Dobrý den vážení,můžete prosím identifikovat rostliny,které mi vyrostly ze semen které jsem objednal z Číny jako Phalaenopsis,Cattleya a Tigridia.
Děkuji

Přílohy:

Powered by Kunena fórum