• Pokud chcete přidat příspěvek, vyberte kategorii a po té ťukněte na "Nové téma".
  • A jestliže máte v úmyslu častěji diskutovat na tomto webu, doporučujeme vám zaregistrovat se. Nebudete muset potom během diskuzí zadávat své jméno a e-mail a po několika příspěvcích ani opisovat bezpečnostní kód. Navíc volitelně můžete dostávat e-mailová upozornění, když někdo přidá příspěvek do tématu, které vás zajímá.

je tohle prosím JASAN?

  • Amálka
  • Avatar uživatele Amálka Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
31. čvc 2021 14:28 #666 od Amálka
Prosím o určení stromu na fotce. Vypadá jako jasan, ale přeci jen mi nesedí některé znaky. (Nemá ani trochu zoubkované listy - okraje jsou dokonale rovné. Nemá je vstřícné, ale mírně střídavé. Zespoda jsou listy stříbřitě šedé a semišové. Nevidím vůbec žádné plody /červenec/. ) Do stromu je zapletený pustoryl až opravdu vysoko ca 5m. Děkuju moc! L.
Přílohy:
  • Bonifác
  • Avatar uživatele Bonifác Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
31. čvc 2021 15:01 #667 od Bonifác
A v čem je ta dřevina jasanu podobná? Koukněte na vrbu jívu (Salix caprea), najdete rozdíl od ní?
  • Amálka
  • Avatar uživatele Amálka Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
01. srp 2021 00:02 #668 od Amálka
A sakra! Na vrby jsem narazila, ale odradily mě zubaté listy. Teď při hledání vidím, že to bude opravdu VRBA JÍVA. Děkuju moc za pomoc ♥ , to mám teda pořádné mezery v botanice :-).
  • Amálka
  • Avatar uživatele Amálka Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
01. srp 2021 00:12 #669 od Amálka
Nebo možná vrba hrotolistá. Ponechám odborníkům. :-)
Powered by Kunena fórum