• Pokud chcete přidat příspěvek, vyberte kategorii a po té ťukněte na "Nové téma".
  • A jestliže máte v úmyslu častěji diskutovat na tomto webu, doporučujeme vám zaregistrovat se. Nebudete muset potom během diskuzí zadávat své jméno a e-mail a po několika příspěvcích ani opisovat bezpečnostní kód. Navíc volitelně můžete dostávat e-mailová upozornění, když někdo přidá příspěvek do tématu, které vás zajímá.

Oddenek orobince - doba vyrývání

  • Zuzana
  • Avatar uživatele Zuzana Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
20. kvě 2018 06:10 #345 od Zuzana
Dobrý den,
moc nevím kam to zařadit, takže se předem omlouvám, pokud jsem otázku zařadila do nesprávné kategorie. Každopádně, můj dotaz se týká orobince. Dočetla jsem se, že z jeho oddenků se dá vyrobit mouka. Nejlepší doba na vyrývání je jaro a podzim (jak už to u kořenů bývá). Zajímá mne ale, co přesně se změní, pokud kořen vyryju v létě. Zda se dá použít, ale je ochuzen o některé živiny, nebo se nedá použít vůbec?
Více
22. kvě 2018 07:04 #347 od Vojtěch Zavadil
Dobrý den,
praktickou zkušenost s orobincem nemám, dá se ale očekávat, že v létě v něm bude málo škrobu - ten se ukládá jako zásobní látka na zimu a jarní rašení a proto je ho nejvíc v klidové části vegetační sezóny. Vojtěch Zavadil
Powered by Kunena fórum