Vytisknout
Kategorie: Herbář rostlin
Zobrazení: 21675

Kalanchoe blossfeldiana - kolopejka

Slovensky: Kalanchoe

Čeleď: Crassulaceae - tlusticovité

 

POPIS:

Jako pokojová rostlina je známa od 20. let 20. století, od té doby bylo vypěstováno mnoho odrůd. Bohatě a dlouho kvete, květy v okoličnatých květenstvích mohou být dle odrůdy bílé, žluté, oranžové, červené, růžové nebo fialové. Listy jsou lysé, dužnaté, tmavě zelené s červeným okrajem, husté, vstřícné, vroubkované.

PŮVOD:

Madagaskar.

PĚSTOVÁNÍ: 


Starší komentáře návštěvníků těchto stránek:

(Tyto komentáře byly vloženy do původní verze tohoto webového herbáře a není možné už na ně přímo reagovat. Svůj příspěvek však mužete vložit dole.)

Iva napsal(a) dne 24.4.2014:
Dobrý den,
mám 3 kolopejky (červenou, růžovou a žlutou) a bohatě mi každý rok kvetou. Když pak odkvetou, tak bych květ normálně odstranila, ale na koncích začínají být další poupata. Vypadá to dost ošklivě. Dala jsem si tu práci a odkvetlé suché květy opatrně odstříhala, což pak vypadá dost divně - prořídlý květ na ošmikaných stoncích. Vadí, že to stříhám? Nebo je mám odstranit celé? Nevím, zda by znova nasadily na květ (během léta).

Adéll napsal(a) dne 10.3.2014:
Je Kalanchoe blossfeldiana jedovatá? Máme ji doma a bojíme se když ji náhodou začne žrát kočka jestli neumře... Děkuji za odpovědi... :D


Jana napsal(a) dne 23.7.2013:
Co kdyz mi ma kalanchoe uschla? Co mam delat?

Veronika Šimoníková napsal(a) dne 11.3.2013:
Dobrý den, dostala jsem ji před 2lety a rostla mi krásne nemela jsem sni zadne problemy ale od lonského roku se na jejich listech objevil bílí povlak a zacli mi opadavat lístky ale kvete mi stále dal..
Dekuji

Ivana napsal(a) dne 18.9.2010:
Dobrý den, koupila jsem si tuto květinu a při prvních dní léta jsem ji dala ven.A protože nemám výběru stínu, byla na přímim slunci, velice ji to prospělo a i v bytě jde dokonale

Karel napsal(a) dne 25.6.2010:
mám tuto rostlinu již 3 roky a kvetla jen v loni,dělal jsem vše, co jsem vyčetl a přesto nekvete. poradíte mi?

Ondra napsal(a) dne 21.6.2010:
Kalanchoe odkvetla, a tak jsem ji vyhodil.je to dobře ????


lenka napsal(a) dne 16.1.2010:
Dobrý den chtěla bych se zeptat proč mi u rostliny začínají uvadat listy a také mám plíseň na hlíně zalívám ji přes léto asi 1-2x za týden a přes zimu 3x za týden protože topíme a v pokoji mám 22°C.prosím o radu mockrát děkuji lenka


Tereza napsal(a) dne 10.1.2010:
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak často se musí tato květina ( Kalanchoe)zalévat. Jestli každý týden nebo každý druhý týden. Dekuji nashledanou :)

Bìtka napsal(a) dne 18.6.2009:
dobrý den chtěla jsem se zeptat co mám udělat pro svou kalanchoi aby mi kvetla?děkuji za odpověd.


stanimi napsal(a) dne 1.4.2009:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je kalanchoe jedovatá při náhodném požití nebo zda může uvolňovat nějaké škodlivé látky do vzduchu. Jde mi o to, zda ji můžu umístit do ložnice poblíž postele. Mnohokrát děkuji za odpovědi.


Tanclová Kateřina napsal(a) dne 14.7.2008:
Dobrý den, mám problém se svou kalanchoí. Začali mi usychat lístky a objevili se na ní takový bílý "broučci" a bylo mi řečeno, že jsou to svilušky. Ale rady co jsem dostala nezabírají. Vedle té kalanchoe mám ještě aloe veru, papirus a juku, ale na těch nic není. A ani jiným rostlinám v bytě. Chtěla jsem se zeptat, co s ní mám dělat? Dostala jsem jí jako dárek a nerada bych o ní přišla. Děkuji Kačka

Rena napsal(a) dne 2.6.2008:
Lze tyto rostliny letnit?