Vytisknout
Kategorie: Herbář rostlin
Zobrazení: 8945

Pachystachys lutea - tlustoklasec žlutý (pachystachys)

Slovensky: Hustoklasec žltý

Čeleď: Acanthaceae - paznehtníkovité

 

POPIS:

Vytrvalý, neopadavý, až 1 m vysoký keřík. Listy střídavé, oválné, až 15 cm dlouhé a 4 cm široké, s vyniklou žilnatinou. Květenství klasovité, vzpřímené, kuželovité, z paždí žlutých, srdčitých, asi 2,5 cm dlouhých listenů vyrůstají bílé, jazykovité květy. Kvete v III až X.

PŮVOD:

Jižní a snad i Střední Amerika, zejména Peru.

PĚSTOVÁNÍ: 


Starší komentáře návštěvníků těchto stránek:

(Tyto komentáře byly vloženy do původní verze tohoto webového herbáře a není možné už na ně přímo reagovat. Svůj příspěvek však mužete vložit dole.)

Zdenka Nedelková napsal(a) dne 8.3.2015:
Prosim má niekto túto rastlinku na predaj ? Alebo odrezky .. Vymrzla mi a rada by som ju mala znovu ..Ďakujem


ivana napsal(a) dne 3.3.2013:
Na jakekoliv dotazy tykajici se pestovani teto rostliny rada odpovim na emailu. Tento web pravidelne nenastevuji.

Magda napsal(a) dne 18.11.2012:
Tlustoklasec mám už několik let, neustále roste a kvete jako blázen, i když se o něj nijak moc nestarám. Protože mám malý byt, potřebovala bych ho seříznout a nevím, jak by na to reagoval (nechci o něj přijít). Má stím někdo nějakou zkušenost? Na netu se o řezu nic nepíše.


stefania lukacova napsal(a) dne 6.2.2011:
dobrý den.mam tuto rastlinu uz skoro rok a este mi vobec nekvitla.aj som si z nej uz aj nastepila ale kvitnut nie. co by som mala robit? dakujem za odpoved.

Michal Pitoňák napsal(a) dne 12.10.2010:
Dobrý den, rád bych někoho požádal o řízek nebo o mladou rostlinku tlustoklasce (Pachystachys). Kdyby jste měli tak prosím napište email. Platné pořád :-)

Anonym napsal(a) dne 30.4.2008:
Mám tuto rostlinu již několik let,ale letos je poměrně chudá(pár listů,jinak větvičky téměř holé,má jen 7klasů s květy,je 120cm vysoká,vloni měla kolem 40.klasů a krásné zelené listy).Je pořád na stejném místě a zálivka poměrně stejná jako dříve.Nevím čím to je.