Vytisknout
Kategorie: Herbář rostlin
Zobrazení: 15796

Clivia miniata - klívie (řemenatka)

Slovensky: Klívia

Čeleď: Amaryllidaceae - amarylkovité

 

POPIS:

Řemenovité listy dvouřadě uspořádány, květy v okolíku v počtu 10 až 20, na zploštěném stvolu, korunní plátky nejčastěji oranžové, někdy i žluté či krémové.

PŮVOD:

Jižní až jihovýchodní Afrika .

PĚSTOVÁNÍ: 


Starší komentáře návštěvníků těchto stránek:

(Tyto komentáře byly vloženy do původní verze tohoto webového herbáře a není možné už na ně přímo reagovat. Svůj příspěvek však mužete vložit dole.)

Jirka Kamenice napsal(a) dne 12.9.2014:
Mám také clivie dvě velké včera jsem je s vélkými potížemi přesazoval asi tak po 15-letech rostrhaly květináče jak jsou velké.Průměr větší je cca 1.2m.Pěstuji je přes zimu ve verandě orientovanou na sever. Na léto je dám do stínu pod stromy a nevšímám se jich.Kvetou již většinou už v únoru a ob rok i ještě v létě. Na verandě mám i několik orchideí ktéré kvetou lépe tam než při umístění na okně v obýváku /na západ/ Přeji hodně pěstitelských úspěchů s touto krásnou květinou......

Miky napsal(a) dne 18.2.2013:
Dobrý den,
tak nám klívie vykvetla,ale bohužel její květ je dost nízký, nevyrostl ani nad listy a začíná ztrácet barvu.Kde dělám chybu? Velice děkuji.


Milan Kroužel napsal(a) dne 1.5.2012:
Dobrý den,
klívii mám po rodičích, cca 50 let. Nekvetla, neboť jsem ji jaksi zanedbával. Loni jsem ji přesadil do zahradního substrátu a ihned vykvetla. Letos v únoru též. Jelikož to je velká rostlina, přesadil jsem ji do většího květináče a během měsíce opět vylézá stonek s květy, tedy 2x za sebou. Tak nevím, co je pravda na tom, že kvete až 4-5 let po přesazení.

Lida napsal(a) dne 26.1.2012:
Pěstuji květinu již mnoho roků. Málo kvete, ale potřebovala bych poradit, proč konce listů hnědnou a schnou.Děkuji.


Karel napsal(a) dne 26.1.2012:
Máme klívii již docela dost dlouho. Ale před asi 5 lety jsme se přestěhovali a jediné místo, které na ni zbylo bylo na západním okně. Každý rok, od té doby, kvete 3x ročně a letos, tedy loni (2011) kvetla 5x. Máme však obavy, aby se příliš nevysílila a nešla do kopru. Trošku jí žloutnou listy. A ty starší schnou a opadávají. Pozn.: -hnojíme tekutým cereritem.

misha napsal(a) dne 13.3.2011:
Klivie podle mých mnohaletých zkušeností, kvete jen když je před zimu v chladnu ( měla jsem ji vždy na chodbě v teplotě kolem 5- 10 C ) a navíc jsem si jí ano moc nehleděla - tj. zalila jsem jí, když jsem si vzpomněla a téměř jsem ji nepřesazovala - až úplně strávila všechnu hlínu. A kvetla nádherně každý rok ! Takže doporučuji - drsné podmínky !

Ola napsal(a) dne 3.3.2010:
Dobrý den,prosím o jednu radu.Po odkvětu klívie se ten květní stonek nechává zaschnout a nebo ji mohu uříznout hned jak opadají suché květy.Děkuji mockrát.

John napsal(a) dne 7.10.2009:
Hodně jsem zde četl,že mnoha lidem clivia nekvete.Nechci poučovat,ale květina je živý organismus, který reaguje i na člověka a podle toho se i chová:-)Moje máma třeba na květiny mluvila,pohladila je a kvetly všechny květiny,bohatě a krásně:-))Jo,všechno souvisí se vším.Hezké podzimní dny JohnMilana Nováková napsal(a) dne 25.8.2009:
Mám clivii a poléhají listy. Zalévám minimálně. Občas ji porosím,ale an nenakvétá. Děkuji Vám za radu co s ní mám dělat?

Eliška napsal(a) dne 29.3.2009:
Dobrý den chtěla bych se zeptat přoč mi clivie nekvete když ji mám v obýváku a zylívam ji tak jak mam poradte mi někdo prosím dobředu děkuji.Vojta napsal(a) dne 9.3.2009:
Pro klívii z vlastní zkušenosti je velmi dobré letnění. Od té doby, co jí dávám letnit kvete jako o závod. Dlouhou dobu mi nekvetla, tak jsem udělal takový malý přírodní fígl. Sesadil jsem dohromady 3 klívie do jednoho květináče, ale nesmí být příšliš velký. Vtip je v tom, že roslina má ráda, když kořeny mohou vylézat ven z květináče, když chcete, aby kvetla co nejdřív, ráda se těsná. Roslina potom vykvete.

Kačka napsal(a) dne 20.2.2009:
Dobrý den,mam klívii už asi 2 roky,dostala jsem jí od tchyně a až ted mi vykvetla-nádhera,na to že ji tchyně chtěla vyhodit jestli si jí nevezmu:-)

Andrea napsal(a) dne 11.2.2009:
Dobrý den. Pořídila jsem si v obchodě už vyšší rozkvetlou Clivii. Měla 12 květů - velmi krásných. Jenže.... vystavila jsem si ji v obyvacím pokoji na přiměřeně světlé místo. Květy už druhý den začaly opadávat. Bohužel, až ptom jsem se začala zajímat, jak mám o tu květinu pečovat. Mých 23oC na ni bylo nejpíš příliš - zbyl jeden květ. Co mohu, prosím, udělat pro její záchranu? Předem děkuji za radu a přeji pěkný den. A.

Marta Sedláková napsal(a) dne 27.9.2008:
Dobrý den!Mám Clivii ale nekvete,mám jí dlouho ale ještě nevykvetla ani jednou.Prosím o radu.Děkuji