Vytisknout
Kategorie: Herbář rostlin
Zobrazení: 9886

Anthurium scherzerianum - toulitka Scherzerova

Slovensky: Antúrium

Čeleď: Araceae - árónovité

 

POPIS:

Rostlina až 3 m vysoká. Listy dlouze řapíkaté, kopinaté. Palicovité květenství nese oválný toulec červené barvy, květy se tvoří s každým novým listem, takže rostliny s větším množstvím listů mají větší počet květů. Křížením vznikla řada odrůd, které se liší barvou, velikostí i tvarem toulce, který může být červený, bílý, oranžový nebo i skvrnitý. V pokojových podmínkách kvete od jara do podzimu, každý květ vydrží i několik týdnů.

PŮVOD:

Střední Amerika (Guatemala, Kostarika).

PĚSTOVÁNÍ: 


Starší komentáře návštěvníků těchto stránek:

(Tyto komentáře byly vloženy do původní verze tohoto webového herbáře a není možné už na ně přímo reagovat. Svůj příspěvek však mužete vložit dole.)

Eva Kučerová napsal(a) dne 5.8.2013:
Sháním Anthurium ale úzkolistou prosím poraďte.

Zdeňka napsal(a) dne 10.7.2013:
Dobrý den,mám krásnou Toulitku asi tak měsíc a teď mi zacali odumírat listy.Nejdříve změní barvu(zfialoví) a pak zhnědnou a uschnou.Mám ji ale přiměřeně zalitou.Poradíte mi prosím? Děkuji


Anonym napsal(a) dne 19.3.2013:
Dobrý den.Mám doma anthurku a začala mi uvadat i přesto že je stále vlhká.Přesadila jsem jí do většího a když se stále nevzpamatovávala,ponořila ji do kýble s vodou na hodinu at si vezme vody,co sama potřebuje.Ale také se nevzchopila,prosím o radu co s ní mám dělat?Mám jí ještě rozsadit nebo uříznou a nechat znovu na kořenit? Prosím poradte mi,na kytičce mi hodně záleží.Děkuji Dagmar

GillKamik napsal(a) dne 11.10.2012:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak rozeznat od sebe dva druhy anturií. Konkrétně A.Andreanum a A.Scherzerianum. Díky.

Tabiczká Maria napsal(a) dne 14.3.2011:
Prosím o radu. Už druhý květ se nerozvinul, ale zlomil se v ohbí.Vypadá to že je přilepený a nemúže se otevŘ9t. Kde je chyba.Gabriela napsal(a) dne 27.4.2010:
dobrý den,dostala jsem kytku a je dost podobná této,jen u některých květů jsou takové žluté kuličky.Začaly mi usichat kraje listů a to i těch novějších.
Prosím poradí mi někdo?

Tereza M. napsal(a) dne 1.11.2009:
Prosimwás,
mám takowý dotaz !! Nedáwno jsem dostala Toulitku Scherzerovu a měla nádherně čerwený listy. Když jsem jednou přijela ze školy domů a na stole jsem uwiděla prázdno !! Šla jsem do obywáku a tam můj pes tu kytku očucháwá, počůral ji !!!! 5 dnů byla normální (nebo alespoń to tak wypadalo) :-) !! A po 5 dnech mi ty listy začaly pomalu barwit se do takowé nabledlé barwy !! Prosím poraďte mi, nejraději bych, aby byly zase čerwené !! Předem, Děkuji .... !!Jarka napsal(a) dne 11.7.2009:
Dostala jsem bohatou červeně kvetoucí anthurii. Kvete nepřetržitě už více než rok, ale květy postupně měnily barvu z červené na červenozelenou a v poslední době už jsou jen zelené. Poradí mi někdo, co s tím? Radši bych měla květy červené.Díky.

Leštinová napsal(a) dne 15.6.2009:
Prosím poraďta, dostala jsem jipřed rokem a něco od dcery, která ji dostala kvetoucí, ale já ji dostala již odkvetlou. I když se snažím dodržovat zálivku, je na světlém místě, už mi znovu nevykvetla. Větší listy mi na konci usychají. Ale jinak je košatá, rostou nové listy. Jak docílit aby kvetla? Děkuji

DANA napsal(a) dne 29.5.2009:
dobrý den, jen sem chtěla poradit, mám krásnou toulitku, pěkně kvete, ale začaly žloutnout listy. děkuju za radu


Vulpes verus napsal(a) dne 13.7.2008:
Anthurium patří mezi jedovaté rostliny(hrozí otrava domácím mazlíčkům a dětem po pozření jakékoliv části rostliny nebo vypitím vody z mizky pod květináčem). Projevuje se skleslostí, zornice jsou na světle maximálně rozevřeny, zpomalená srdeční činnost a ztížené dýchání. Okamžitá návštěva lékaře je důležitá, protože detoxikace probíhá pouze symptomaticky.