• Pokud chcete přidat příspěvek, vyberte kategorii a po té ťukněte na "Nové téma".
  • A jestliže máte v úmyslu častěji diskutovat na tomto webu, doporučujeme vám zaregistrovat se. Nebudete muset potom během diskuzí zadávat své jméno a e-mail a po několika příspěvcích ani opisovat bezpečnostní kód. Navíc volitelně můžete dostávat e-mailová upozornění, když někdo přidá příspěvek do tématu, které vás zajímá.

Odpověď: Urceni dreviny

Poznámka: Posíláte zprávu jako "Host", nelze ji upravit nebo odstranit
Prosím Přihlásit se nebo Registrovat Chcete-li tento krok přeskočit.

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy na stránkách zobrazená.
X

Historie tématu: Urceni dreviny

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)

  • Vojtěch Zavadil
  • Avatar uživatele Vojtěch Zavadil
07. kvě 2017 13:03

Dobrý den, minule jsem se díval na rašící vrbu jívu v Dendrologické zahradě a vzhled plně odpovídá. S pozdravem Vojtěch Zavadil

  • Anonym
  • Avatar uživatele
28. dub 2017 05:57

Treba to muze byt nejaky nalet....Tenke podelne listy jsou nepatrne,videt lehce pod lupou,jak mam slabou vetvicku asi nerozpoznam .Nevadi,staci mi rodovy nazev,dekuji moc za pomoc. Ti,kteri mi vetvicku prinesli,tak spis asi ze zvedavosti,zda si to maji na zahrade nechat nebo ne.... Jeste jednou dekuji.

  • Vojtěch Zavadil
  • Avatar uživatele Vojtěch Zavadil
27. dub 2017 22:00

Nejvíce mi to připomíná vrbu popelavou (Salix cinerea), ta se ale na zahradách moc nepěstuje. Mohla by to být rašící vrba jíva. Můžete sloupnout kůru z kusu větévky a podívat se jestli jsou na dřevě tenké, podélné lišty? Vojtěch Zavadil

  • Anonym
  • Avatar uživatele
27. dub 2017 21:13

Palisty jsem nenasla,vetvicka strasne rychle oschla,pupen je kryt jednou celistvou supinou.

  • Vojtěch Zavadil
  • Avatar uživatele Vojtěch Zavadil
27. dub 2017 20:42

Dobrý den, také mi to nejvíce připomíná nějakou vrbu, nevidím tam ale žádné palisty. Můžete se podívat jestli tam přeci jen nejsou a jaký mají případně tvar? Také by mě zajímalo, čím je krytý pupen, tedy počet šupin. Pokud je krytý jedinou celistvou šupinou a palisty se najdou (u některých druhů mohou brzy opadávat), je to na 100 % vrba. Vojtěch Zavadil

  • Anonym
  • Avatar uživatele
27. dub 2017 20:31

Dobry den,bylo mi to prineseno k urceni,ze to roste na zahrade,zda nevim,co to je.Puvodne jsem myslela,ze to je stremcha,ale rubova strana spise pripomina druh vrby. Chvili po utrhnuti listy vadnou....

  • Vojtěch Zavadil
  • Avatar uživatele Vojtěch Zavadil
27. dub 2017 04:37

Dobrý den, odkud to je a jak ta dřevina vypadá? Vojtěch Zavadil

  • Anonym
  • Avatar uživatele
26. dub 2017 22:00

Prosim o radu,urceni dreviny.viz foto

Přílohy:

Powered by Kunena fórum