• Pokud chcete přidat příspěvek, vyberte kategorii a po té ťukněte na "Nové téma".
  • A jestliže máte v úmyslu častěji diskutovat na tomto webu, doporučujeme vám zaregistrovat se. Nebudete muset potom během diskuzí zadávat své jméno a e-mail a po několika příspěvcích ani opisovat bezpečnostní kód. Navíc volitelně můžete dostávat e-mailová upozornění, když někdo přidá příspěvek do tématu, které vás zajímá.

Odpověď: prosím o určení

Poznámka: Posíláte zprávu jako "Host", nelze ji upravit nebo odstranit
Prosím Přihlásit se nebo Registrovat Chcete-li tento krok přeskočit.

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy na stránkách zobrazená.
X

Historie tématu: prosím o určení

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)

  • Vojtěch Zavadil
  • Avatar uživatele Vojtěch Zavadil
13. lis 2016 10:49

Vypadá to vše v pořádku, přinejmenším druh S. clusiana kvete na podzim a vyskytuje se na suchých, kamenitých stanovištích. Proč se to ovšem česky jmenuje lužanka, to netuším.

  • Robert
  • Avatar uživatele
13. lis 2016 09:30

Dobrý den, děkuji Vám za pomoc. Podle obrázků je to kytka velice podobná. Je možné že by kytka s takovým jménem rostla na suchém stanovišti ve výšce nad 1500m.? O kousek dál byl další exemplář, bohužel již hodně odkvetlý. Fotil jsem je před 2 týdny, ty kytky tak pozdě na podzim a v té výšce mne překvapily. Ještě jednou děkuji. Robert

  • Vojtěch Zavadil
  • Avatar uživatele Vojtěch Zavadil
12. lis 2016 12:16

Pěkný úlovek! Vypadá to na nějaký druh lužanky (Sternbergia). Z Libanonu jsou udávány 3 druhy: S. pulchella, S. fischeriana a S. clusiana. Který z nich to je, těžko říci. Na S. fischeriana to podle tvaru okvětních lístků nevypadá. K S. pulchella jsem nenašel obrázek. Tak asi tak.

  • rkanov
  • Avatar uživatele rkanov
12. lis 2016 11:42

Prosím o určení této kytky z Libanonu (jsem tu nový, špatně jsem asi přidal fotky). Děkuji. Robert

Přílohy:

Powered by Kunena fórum